Naujiena

Kabelių pratraukimo sistemų pasirinkimo paslaptys

2023 07 19


Stiklo pluošto pratraukėjas (ilgis, skersmuo, struktūra, patikimumas)

Reikėtų iš karto pažymėti, kad kabelio pratraukėjo apvalkalo spalva neturi jokios įtakos jo eksploatacinėms savybėms ir nustatoma tik pagal gamintojo rinkodaros pageidavimus (siekiant lengvai išsiskirti iš konkurentų). Todėl į šį parametrą tikrai neverta kreipti dėmesio.
Stiklo pluošto pratraukėjo ilgis nustatomas pagal didžiausią kabelio vamzdžio atkarpos ilgį, į kurį, naudojant šį prietaisą turi būti įtemptas kabelis. Žinoma, pratraukėjas gali būti ilgesnis už kanalo ilgį. Tokiu atveju paliekama tam tikra atsarga, kurios prireiks pratraukėjo lūžimo / taisymo atveju arba prireikus kloti kabelį ilgesniame kanale.

1 paveikslėlis – kabelio pratraukėjas iš stiklo pluošto

Pratraukėjo skersmuo. Paprastai kuo ilgesnis stiklo pluošto pratraukėjas, tuo didesnis jo skersmuo. Tai užtikrina prietaiso tvirtumą ir patikimumą. Toliau pateikiama "Katimex" gaminamų stiklo pluošto strypų skersmenų ir ilgių suvestinė lentelė.

1 lentelė - "Katimex" gaminamų stiklo pluošto strypų skersmenų ir ilgių suvestinė lentelė

Lentelėje parodyta, kad kabelius į to paties ilgio ortakius galima traukti naudojant skirtingo skersmens strypus. O svarbiausi dalykai renkantis strypo skersmenį šiuo atveju yra vamzdžio posūkių kiekis. Kuo daugiau sulenkimų yra vamzdyje ir kuo mažesnis kiekvieno iš jų spindulys, tuo plonesnį traukimo strypą reikia parinkti, kad kabelis būtų sėkmingai sumontuotas.
Kita vertus, kuo plonesnis stiklo pluošto pratraukėjas, tuo mažesnę tempimo jėgą jis atlaikys. Todėl kabelio traukimo įtaiso pasirinkimas kanale su kampais visada yra derinamas individualiai.
Buitiniai kabeliai dažniausiai klojami gofruotuose vamzdžiuose, kurie dedami po grindimis, už vartotojo gipso kartono sienų ir lubų. Paprastai juose būna daug kampų, o tai lemia, kad montavimui reikia naudoti 1,2-4,5 mm skersmens traukimo strypą.

Katimex Kati-Blitz Mini yra mažiausias rinkoje kabelių klojimo įrenginys. Jo gyslos skersmuo yra tik 1,2 mm, todėl juo galima traukti kabelius į tuščius ir iš dalies užimtus kabelių kanalus su daugybe mažo spindulio posūkių (iki 15 mm). Jį rekomenduojama naudoti tuo atveju, kai kabeliai tiesiami nestandartinėmis sąlygomis (kliento patalpose, keičiant laidus automobilyje ar kitoje įrangoje).

"Katimex Pipe Eel" 11 mm / 500 m kabelių traukimo sistema su kabelių stūmikliu VSG-H400

Požeminiai miesto tinklų vamzdžiai, taip pat horizontalūs ir vertikalūs kanalai pramonės įmonėse dažniausiai būna tiesūs, todėl naudojami didesnio skersmens ir svorio kabeliai. Todėl tokiomis sąlygomis montuojant kabelius naudojami kabelių traukimo įtaisai, kurių strypo skersmuo yra nuo 4,5 iki 11 mm.
Kaip matyti iš lentelės, maksimalus kabelių kanalo ilgis, kuriame galima montuoti kabelį naudojant stiklo pluošto strypą, yra 500 m. Dar didesnio ilgio nerekomenduojama didinti dėl didelio svorio ir sudėtingo rankinio montavimo. Ir net stumiant 400-500 m ilgio stiklo pluošto pratraukėją į kanalą, rekomenduojama naudoti specialų prietaisą, parodytą toliau.

Sistemos apžvalginis video:

Stiklo pluošto pratraukėjo strypo konstrukcija

4 paveikslėlis – "Katimex" traukimo sistemų, stiklo pluošto strypų konstrukcija

Iš visų pratraukėjų rinkoje, stiklo pluošto pratraukėjas yra populiariausias dėl šių unikalių savybių:


- Elastingumas. Išvyniojus stiklo pluošto pratraukėją iš ritės, jis linkęs išsilyginti į tiesią liniją (priešingai nei nailono pratraukėjai, kurie turi "atmintį" ir susisuka atgal į ritę). Dėl to kabelius lengva tiesti net tiesiais kanalais, pavyzdžiui, už pakabinamų lubų. (Stiklo pluošto pratraukėjų elastingumas maždaug prilygsta plieninės vielos elastingumui).
- Elektros sauga. Kabelių kanalai dažnai eina tiesiai į elektros paskirstymo dėžutes. Tokiuose kanaluose tiesiant kabelį naudojant laidžius traukimo strypus (plieninius strypus arba plieninius strypus, padengtus iš dalies nudilusia izoliacija), kyla elektros šoko pavojus montuotojui. Stiklo pluošto strypas nelaidus elektrai ir yra visiškai saugus elektros srovės atžvilgiu.
- Lankstumas. Stiklo pluošto strypas yra daug lankstesnis už plieninę vielą, todėl, skirtingai nuo pastarosios, jį galima naudoti kabeliams tiesti kabelių kanaluose su posūkiais. Kad dar labiau padidėtų pratraukėjo landumas lenktuose kanaluose, strypo gale įrengiamas specialus kreipiamasis antgalis, pasižymintis didesniu lankstumu.
- Didelė apkrova. Stiklo pluošto strypai pagal atsparumą tempimo jėgai, žinoma, nusileidžia plieniniams strypams, tačiau jie funkcionuoja žymiai geriau nei kitos naudojamos medžiagos. Siekdami padidinti strypo stiprumą ir išlaikyti jo lankstumą, kai kurie gamintojai į strypo konstrukciją įtraukia kryžminį surišimą su stipriomis gyslomis (žr. 4 paveikslą). Dėl to padidėja konstrukcijos kaina, tačiau pagerėja strypo atsparumas lenkimui ir tempimui. Dėl to padidėja įrangos patikimumas ir ilgaamžiškumas. Beje, atsparumą tempimo apkrovoms paprastai lemia du veiksniai:
- Strypo keliamoji galia (trūkimo deformacija. Žr. 2 lentelę). Kaip jau minėta, tai lemia papildomo skersinio strypo surišimo sriegiais buvimas arba nebuvimas, taip pat strypo suklijavimo per visą jo ilgį kokybė.
- Sujungimo strypo galo su metaliniu antgaliu apkrova (Jungiamasis strypas / rankovė). Tai lemia stiklo pluošto pratraukėjo galo sąlyčio su mova plotas, klijų kokybė ir movos montavimo technologijos laikymasis. Iš tikrųjų, jei laikomasi movos montavimo technologijos, šis parametras bus maždaug vienodas visiems to paties skersmens skirtingų gamintojų stiklo pluošto strypams. Nepaisant to, kai kurie gamintojai manipuliuoja šiuo rodikliu.
2 lentelė. Lenkimo spindulių ir keliamosios galios priklausomybė nuo "Katimex" traukos strypų skersmens

Model

Pratraukėjo skersmuo

Minimalus susilenkimo skersmuo

Lūžio taškas

Testuotas strypo/movos sujungimo stiprumas

Kati-Blitz Mini

1,2 mm

15 mm

1.2 kN

> 0,35 kN

Kati-Blitz Compact

Kati-Blitz Locating

3 mm

30 mm

5 kN

1 kN

Cable-Max

Mini-Max

4,5 mm

100 mm

10.3 kN

1,5 kN

CableJet

7,2 mm

190 mm

28 kN

7.5 kN

Pipe Eel

9 mm

240 mm

40 kN

10 kN

Pipe Eel

11 mm

390 mm

45 kN

15 kN

Kabelių traukimo sistemų rėmo konstrukcija

Priklausomai nuo naudojamo strypo dydžio, kabelių traukimo sistemoms naudojami šie rėmų tipai:

- Tik strypas be rėmo. Tai mažiausiai patogus būdas, nes, kaip minėta anksčiau, išvyniojus strypą, jis linkęs išsitiesinti į tiesią liniją, o dėl rėmo nebuvimo šiuo atveju jo naudojimas tampa mažiau patogus.

- Nešiojamas plastikinis dėklas. Jis leidžia ne tik patogiai susukti pratraukėją, padidina jo transportavimo, išvyniojimo ir vyniojimo patogumą, bet ir apsaugo gyslą traukimo sistemai nukritus, kas dažnai nutinka montuojant kabelį. Čia verta atsižvelgti ir į plastiko, iš kurio pagamintas dėklas, kokybę, taip pat į galimybę ją lengvai susukti ar ištraukti. Taigi, jei dėklas pritvirtintas varžtais, tai leidžia jį pakartotinai ir lengvai išardyti, pakeičiant viduje esantį strypą. Ritės, kurios pagamintos ant fiksatorių, sugenda daug greičiau. Patogi šių dėklų ypatybė yra ir tai, kad kai kuriose iš jų yra specialūs skyriai, į kuriuos galima sutalpinti papildomus strypų remonto komponentus ir priedus.

5 paveikslėlis –Katimex Kati-Blitz Compact 2.0 Pulling System and spare rod

- Nešiojamas plieninis rėmas. Tokie rėmai naudojami kartu su ilgesniais nei 40 m ilgio ir 4,5-7,2 mm skersmens strypais. Juose yra specialūs kreipiamieji mechanizmai pratraukėjui paduoti, taip pat stabdymo sistema nuo savaiminio išvyniojimo. Kai kurie plieniniai rėmai, pavyzdžiui, naudojami "Cable-Max Katimex", turi papildomą apsauginį korpusą iš aliuminio, kuris apsaugo strypą nuo pažeidimų nukritus traukimo sistemai.

- Mobilus plieninis rėmas. Tokie rėmai naudojami su didelio ilgio ir svorio traukimo strypais. Jie turi ratukus ir leidžia lengvai perkelti traukimo sistemą aplink objektą. Taip pat reikėtų pažymėti, kad plieninis rėmas gali būti dažytas arba cinkuotas. Pastarieji, žinoma, yra brangesni, tačiau jie labiau apsaugoti nuo korozijos ir ilgiau išlaiko malonią išvaizdą bei eksploatacines savybes.

Išvados:

Iš didelės rinkoje siūlomų kabelių klojimo prietaisų įvairovės vartotojas gali pasirinkti prietaisą, kuris jį visiškai tenkintų funkcionalumo, paprastumo, patikimumo, ilgaamžiškumo ir kainos požiūrio. Ir tik kruopščiai pasvėrę pirmiau aprašytus įvairių prietaisų rodiklius, galite nustatyti optimaliausią variantą. Pigiausia prekė ne visada yra naudingiausias pirkinys!

RINKIS PRODUKTUS! (Prekės užsakomos)

Krepšelyje yra produktas be kainos, pašalinkite jį.